- Description
- Additional information
Description
It’s a pleasure to present Grim Reaper Cyberpunk 2024 coin, the first issue in our new Grim Reaper Cyberpunk series.
On the reverse of the coin, on this occasion, we offer you a Grim Reaper biker, riding a motorbike in the rain on a neon-filled city street set in the Cyberpunk universe. The obverse of the coin repeats the design of last year’s issue, which we will keep throughout the series.
Additional information
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Year | 2024 |
| Series | Grim Reaper Cyberpunk |
| Country | Canada |
| Face Value | $5 |
| Weight | 1 oz |
| Metal | Silver |
| Diameter | 38 mm |
| Purity | 0.999 |
| Condition | Black ruthenium, Colour |
| Certificate | Yes |
| Box | Premium blister |
| Mintage | 500 pcs. |






