- Additional information
Additional information
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Series | Sherwood |
| Year | 2024 |
| Country | Cameroon |
| Face Value | 1,000 Francs CFA |
| Weight | 1 oz |
| Metal | Silver |
| Purity | 999.9 |
| Diameter | 38,61 mm |
| Finish | Matte, proof |
| Additional | 24k gold, black platnium and palladium plated |
| Certificate | Yes |
| Box | Yes |
| Mintage | 500 pcs. |






