The Seven Deadly Sins – Vanity

The Seven Deadly Sins – Vanity
€169.90
Out of stock
€169.90
Availability: Out of stock
Categories: Asturmint Products, Cast bars, The Seven Deadly Sins
Tags: cast bar, Seven Deadly Sins, Vanity
- Description
- Additional information
Description
We present our first silver cast bar in a small but beautiful blister pack limited to 500 pieces. Each blister and cast bar is numbered from 1 to 500 and includes one piece and its certificate of authenticity. This unique illustration has been handmade designed and made by the Asturmint design team.
Additional information
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Year | 2024 |
| Series | The Seven Deadly Sins |
| Weight | 2 oz |
| Metal | Silver |
| Diameter | 40.13 x 25.07 x 7.5 mm |
| Purity | 999.9 |
| Condition | Colouring and engraving |
| Certificate | Yes |
| Box | Yes |
| Mintage | 500 pcs. |





